A nap elején még közel 298 forintot kértek az euróért, a délutáni kamatdöntésig pedig kicsit erősödni tudtunk, egészen 296,8-ig. Végül nem okozott meglepetést az MNB, a többségi elemzői véleménynek megfelelően negyed százalékpontot vágott az alaprátán, ezt pedig gyengüléssel \"díjazta\" a forint. Ekkor egészen 297,6 forintig mentünk \"fel\", aztán Simor András jegybankelnök szavaira lassan elkezdtünk visszafelé csúszni − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Kolba Miklós, az ING devizaüzletágának vezetője. A forint délután fél ötig egészen 296,15-ig erősödött, ekkor egy dollár 219,8, egy svájci frank 238,4, egy angol font 346,2, míg a japán jen 2,4218 forintot ért. Több mint kétszeres túljegyzésre a meghirdetettnél magasabb összegben adott el 3 hónapos diszkontkincstárjegyet az Államadósság Kezelő Központ keddi aukcióján. Az 5,42 százalékos átlaghozam az előző aukcióénál 1 bázisponttal alacsonyabb, de 4 bázisponttal meghaladja a másodpiaci értéket. A keddi másodlagos piacon viszont minimális változást regisztrált az ÁKK. A diszkontkincstárjegyek nagyrészt stagnáltak, míg az államkötvényeknél felemás teljesítményt mértek, a referenciahozamok így 5,34 és 6,45 százalék között szóródnak.
