Nulla forgalom és kivárás jellemezte a magyar tőzsde keddi kereskedését, miután iránymutatás a nemzetközi börzékről sem érkezett. Az európai tőzsdék enyhe mínuszban töltötték a napot, annak ellenére, hogy fontosabb makroadat nem határozta meg a kereskedést. Az egyetlen számottevő nemzetközi indikátor a vegyes gyorsjelentéseken kívül az amerikai fogyasztói hangulat várakozásoknál sokkal rosszabb indexe volt, ami viszont csak átmeneti esést okozott. A magyar tőzsde szempontjából egyedül a várakozásoknak megfelelő kamatvágás lehetett hatással. Az erre legérzékenyebb Magyar Telekom egész nap pluszban is forgott, és végül az osztalékrészvény vezetésével zárt pluszban a BUX. A Magyar Telekom ugyanis 1,5 százalékkal, 408 forintra drágult a nap végére, míg a BUX értéke 0,3 százalékkal emelkedett, így zárt 19 506 ponton.
Az OTP-nek viszont az alacsonyabb kamatkörnyezet nem túl jó hír, ennek ellenére az előző napi, közel 2 százalékos drágulását napon belüli korrekcióval letudta egyelőre a bankpapír. Igaz, a 4730 forint körüli ellenállás egyelőre továbbra is ott tornyosul a részvény előtt, annak ellenére, hogy a Goldman Sachs 5200 forintra emelte a papír célárfolyamát. A bankrészvény azonban a záró szakasz felhúzásának köszönhetően végül 4685 forinton, 0,1 százalékos pluszban fejezte be a napot.
A Mol viszont az emelkedő olajár ellenére nem tud tovább menetelni, az olajtársaságnál is az jelentheti a gondot, hogy amíg nem lesz növekvő fogyasztás a régióban, addig a stagnáló kitermeléssel nem tudja felfelé húzni az árfolyamot. Az egész nap negatív tartományban ácsorgó részvényen azonban az OTP-hez hasonlatosan a zárásban nagyot rántottak, így végül 0,2 százalékkal feljebb araszolva, 18 700 forinton fejezte be a napot. Nem sikerült viszont a pluszos zárás a Richternek, a napok óta elfelejtett gyógyszergyártó 0,1 százalékkal, 37 200 forintra esett.
