BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartásra ajánlja a Mol-részvényeket az Erste

2013. január 29. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Felhalmozásról tartásra módosította Mol-ajánlását az Erste. A brókercég emellett a célárfolyamát is mérsékelte, a korábbi 19 500 forintról 18 700 forintra. A lépést azzal indokolta, hogy a cég ki van téve a magyar és horvát politikai kockázatnak, valamint ezekben az országokban az alacsony gazdasági növekedés is nehezíti az életét. Ezenfelül a Mol olaj- és gáztermelése 2015-ig szinten marad. A magyar és orosz mezők csökkenését ugyanis csak kompenzálni fogják az új fejlesztések és kitermelési lehetőségek. A polgárháborús viszonyok miatt a következő két évben nem számít az Erste arra, hogy a szíriai termelés újra konszolidálható lesz. A kurd politikai kockázat szintén magas, és bár a központi hatalomnak és a kurd kormánynak tavaly sikerült egyezségre jutni, a viszály továbbra sem múlt el. Kedvezőnek látják viszont a társaság árazását, ami a szektortársakhoz képest alacsony, így a kockázatokat a piacok már jórészt beárazták.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet