BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napi csúcsán zárt Budapest

2013. január 29. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kivárással kezdődött a nap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX számára: egészen délelőtt 11-ig nem tudta eldönteni az index, hogy merre induljon, ekkor azonban egy kisebb megrogyást egy hosszabb emelkedés követett. Bár ezután volt még egy visszaesés, ezt követően már tartotta magát az index, így a kereskedés lezárásakor már napi csúcspontján, 19 445 ponton állt a BUX, ami 148 pontos növekedésnek, azaz 0,77 százalékos plusznak felel meg a pénteki záróértékhez képest. Nagyrészt jól sikerült a blue chipek napja, egyedül a Richter volt kénytelen 0,4 százalékos esést elkönyvelni, amivel 150 forinttal, 37 250 forintra estek a gyógyszergyártó részvényei. Szektortársa, az Egis viszont jobban teljesített, hiszen 0,57 százalékos, avagy 105 forintos erősödéssel immár 18 575 forinton kereskedtek papírjaival. Visszatérve a nagyobb részvényekre, az OTP 1,96 százalékot erősödött, így már 4680 forintot érnek a részvényei, a Mol 0,38 százalékos plusszal egészen 18 670 forintig tornászta fel részvényei értékét, míg a Magyar Telekom papírjai fél százalékkal értek többet a kereskedés végén, így a keddi nyitáskor 402 forintot kell fizetnünk a távközlési cég részvényeiért. Véget ért a PannErgy vesszőfutása (9,14 százalékos plusz), a társaság részvényei a múlt héten jelentősen leértékelődtek, így amíg a múlt év nagy részében 580 és 700 forint között ingadozott a papírok értéke, addig péntekre 394 forintig estek a geotermikus energiával foglalkozó cég részvényei. A kisebbek közül érdemes kiemelni az E-Start is, amelynek részvényei az elmúlt napokban jelentősen emelkedtek és a kedvező trend kitartott hétfőn is, amikor 14,39 százalékos erősödéssel egészen 151 forintig kapaszkodtak a részvények a jövő heti csődegyezségi tárgyalások előtt.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet