Lengyelországban és Szerbiában keres akvizíciós célpontokat az Erste − mondta Andreas Treichl vezérigazgató a Wirtschaftblattnak adott interjújában. Az Erste tavaly év végén jelentette be, hogy kivonul az ukrán piacról, mivel ott nem történtek meg a szükséges politikai változások. A vezérigazgató most viszont külön hangsúlyozta, hogy a régiót nem lehet egy kalap alá venni, ahogy Európa nyugati országai között is van különbség. Treichl szerint ráadásul a különbségek csak nőni fognak, hiszen a válság ellenére lesznek olyanok, akik jól teljesítenek. Az Erste ezért a jövőben csak olyan országokba fektet be, ahol jól összehangolják a gazdaságpolitikát, a pénzügyi szektorral jó összhangot építenek ki és a jegybank is jól működik − olvasható ki az interjúból. Az Erste vezetője jobb évet vár a román leánybanknál is: Romániában idén már nem lesz veszteséges a működés. Magyarországgal kapcsolatban viszont ezt már nem tudta kiemelni a vezérigazgató, de azt megerősítette, hogy hazánk fontos a bankcsoportnak.
