Több okot is lehetett kedden találni arra, hogy miért kezdett el gyengülni a forint. Egyrészt újra szárnyra kaptak a találgatások az új magyar jegybankelnök személyét illetően, és a sajtóban még mindig Matolcsy György gazdasági minisztert tartják a legesélyesebb jelöltnek. Emellett a nemzetközi hangulat is rosszabbra fordult, és ismét a kockázatkerülés volt a legfontosabb szempontja a befektetőknek. Ez megmutatkozott a dollár erősödésében és a tőzsdék mélyrepülésében is. Az euró/dollár keresztárfolyam délutánra 1,33 közelébe csúszott vissza, és az euró még a jó német ZEW-index hatására sem tudta visszanyerni erejét. Mindezek következtében a forint 294 fölé gyengült az euróval szemben napközben, este pedig már a 295-öt közelítette az árfolyam. A frank az euróval szemben 1,24 alá is beesett, köszönhetően az elmúlt időszakban erősen túlvett keresztárfolyamnak, amely a rosszabb hangulatot rögtön korrekcióra használta ki. A frank így délután 237,50 forintot, míg a dollár 221 forintot ért.
Enyhén emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok másodlagos piacán kedden. A benchmarkok stagnáltak, illetve 3−6 bázisponttal nőttek, míg a hároméves lejáratnál 1 bázisponttal csökkent. A hozamok így 5,34 és 6,32 százalék között szóródtak.
