Rossz hangulatban indult a nap a nemzetközi tőzsdéken, miután arról pletykáltak, hogy a Deutsche Bank profitfigyelmeztetést akar kiadni. Bár ez végül elmaradt, mégsem nyugodtak meg a befektetők, akiket talán az amerikai költségvetéssel kapcsolatos szavazás is nyugtalanított. A vártnál jobb német ZEW-index ugyan a vezető európai indexeken segített valamennyit, de ez Budapesten egyáltalán nem érződött, ráadásul a délutáni amerikai makroadatok sem lettek túl fényesek. Így nem véletlen, hogy a magyar tőzsdén az OTP vezetésével gyorsan mélybe vetették magukat az árfolyamok. A bankrészvény a 4700 forintos szintről már sokadszor lefordulva végül több mint 3 százalékot esett, és 4549 forinton zárta a napot, közel 7 milliárd forintos forgalom mellett. Rosszul szerepelt a Mol is, az olajpapír az olaj árának emelkedése mellett váltott zuhanásba, ami azt mutatja, hogy inkább technikai jellegű korrekcióról van szó. A részvény végül 2,9 százalékkal, 18 450 forintra csúszott le. Valamivel jobban szerepelt a Magyar Telekom. Az osztalékrészvény azonban még így is közel 2 százalékot veszített értékéből, és 401 forinton zárt. A Richter viszont − amely jórészt kimaradt az elmúlt napok emelkedéséből − alig esett, a 37 235 forintos utolsó ára ugyanis 0,7 százalékos csökkenést takart. A BUX így összességében 2,3 százalékot veszített az értékéből − közben az amerikai indexek szinte alig mozogtak −, és 19 211 ponton zárt. A trenddel szemben jól szerepelt viszont a Masterplast részvénye, amely sikeresen pert nyert a szerb adóhivatal ellen, az árfolyama ennek köszönhetően 3,5 százalékkal, 529 forintra emelkedett. Nincs megállás viszont az E-Star esésében, a részvény kedden újabb 5 százalékkal újabb történelmi mélypontra zuhant, ami 114 forintos záróárat takart.
