BUX 139460.27 0,11 %
OTP 45460 0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A szebb számok sem érnek sokat az E-Starnál

2013. január 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly decemberben 4,6 millió euró árbevételt könyvelt el az E-Star, míg a bruttó fedezet 1,6 millió eurót, az EBITDA 791 ezer eurót ért el. Az árbevétel 21 százalékkal emelkedett, míg az EBITDA 31 százalékkal nőtt novemberhez képest. Ugyanakkor vélhetően a kötvényvásárlások miatt a készpénzállomány így is 4 százalékkal, 2,5 millió euróra csökkent decemberben.
A cég a havi helyzetjelentésekben nem kalkulál semmilyen értékvesztéssel, céltartalékolással, így a közölt számok lefelé módosulhatnak. Amiért mégis érdekesek a december havi számok, az az, hogy ezek már egyértelműen mutatják az egyes országok teljesítményét a téli, erősebbnek számító időszakban. Magyarországon ugyanis a tevékenység jelentősen visszaszorult, egyrészt a felmondott önkormányzati szerződéseknek, másrészt vélhetően annak betudhatóan, hogy a Raiffeisen felmondott hitelei mögött álló magyar projektek is kieshettek. Így talán nem is csoda, hogy az árbevétel csupán 421 ezer eurót tett ki a hazai operációban.
Ugyanakkor pozitívum, hogy legalább pluszos volt az EBITDA, mégpedig 184 ezer euróval. A húzóerő viszont már egyértelműen a lengyel leányvállalat lett, ahol az árbevétel 17 százalékkal, 3,8 millió euróra nőtt, és az EBITDA 36 százalékkal, 565 ezer euróra nőtt. A cég ugyanakkor közölte, hogy a jövőben nem teszi közzé szokásos havi jelentését, ez ugyanis valószínűleg elvesztette igazi jelentőségét a csődvédelem elindulásával.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet