BUX 139140.07 -0,12 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb veszély leselkedik az E-Star részvényeseire

2013. január 11. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Felmondta az E-Star ESCO-val kötött összes hitelszerződését a Raiffeisen − jelentette be a BÉT honlapján az E-Star, amellyel szemben már korábban felmondta hitelszerződéseit a pénzintézet. Mindez nagy meglepetést nem jelent, hiszen a cég amúgy is csődvédelem alatt áll, tehát a fontos az lesz, hogy sikerül-e megállapodást kötniük a hitelezőkkel. Csapás lehet viszont a részvényeseknek, hogy március 14-ére új rendkívüli közgyűlést hívtak össze. Ezen a részvényeseknek dönteniük kell egy 500 millió forintos tőkeemelésről, amit 50 millió darab új részvény kibocsátásával valósíthatnak meg. Ez pedig a 2,6 millió darabos jelenlegi részvényállomány jelentős hígítását jelentheti, ami azzal jár, hogy ha a cég túl is éli a krízist, árfolyama csak a töredékét érheti akár a jelenlegi szintnek is. A kibocsátásra viszont szükség van, ebből akarja ugyanis az igazgatóság a hitelezőket kifizetni, persze kérdés, hogy azok belemennek-e ebbe. A részvény kereskedését a hírt követően a nagy esés miatt fel is kellett függeszteni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet