BUX 138960.55 -0,24 %
OTP 45250 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Telekom segített az év végén

2013. január 2. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar tőzsde figyelmen kívül hagyta az év utolsó napján, hogy a világban erőteljes aggodalom lett úrrá az amerikai költségvetési szakadékkal kapcsolatban. Az amerikai indexek ugyanis estek, a BÉT azonban, ha kisebb mértékben is, de pluszban tudta zárni a hetet és az évet is, azonban záróár-beállításnak ez a teljesítmény kevés volt. A BUX ugyanis 0,6 százalékkal, 18 173 pontra emelkedett. A jó szereplés elsősorban a Magyar Telekomnak volt köszönhető, amely az utolsó héten jelentősen emelkedett. Az utolsó nap ebből 2,7 százalék pluszt produkált a részvény, amiben az játszhatott szerepet, hogy a jelentős állampapír-piaci hozamcsökkenés mellett a befektetők rájöttek, ezen az árszinten már jó vételi lehetőség van a Telekom részvényeiben, amely így is csak 375 forinton zárta az évet. Nagyjából a BUX-szal együtt drágult az OTP és a Richter is. A bankrészvény, amely gyakorlatilag az egész évben egyenletesen jó teljesítményt nyújtott, 0,5 százalékkal, 4150 forintra emelkedett, ez a szint azonban már keményebb diót jelenthet az idei évben.

A Richter végül 36 210 forinton búcsúzott az évtől, ami 0,6 százalékos plusz eredménye. A szektortárs Egis viszont közel 2 százalékot drágult, így 17 585 forint volt a záróár. Az év nagy vesztese, az E-Star 6,56 százalékkal drágult az utolsó napon, ez is azonban csak 195 forintos utolsó kötésértéket jelentett. Érdekes volt a két áramszolgáltató szereplése. A rezsicsökkentéssel sújtott két cég közül az Elmű 5 százalékkal drágult, ez 12 300 forintos záró árattakart. Az Émász viszont közel 6 százalékot esett, ami 10 115 forintos év végi értéket takart. Nagy hajrát csapott a Graphisoft Park is, amely több mint 5 százalékkal emelkedett és zárt 855 forinton pénteken.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet