Az amerikai tőzsdék ugyan mínuszban forogtak a magyar börze zárásakor, ennek ellenére a BUX szépen emelkedett a nap végére. A Mol és a Magyar Telekom vezérletével száguldott a magyar tőzsde, amely, úgy látszik, nem reagálta le a forint ünnepek alatti vesszőfutását. Igaz, csütörtökön a magyar deviza is erősödött, de még mindig pénteki szintje felett forgott az euróval szemben. Ennek ellenére a Magyar Telekom 2,8 százalékkal emelkedett, igaz, a magyar kötvények hozamain nem látszott a pánik, és úgy látszik, a befektetők lapunk cikke alapján rájöttek, hogy osztalékhozama a jelenlegi árfolyam mellett nagyon magas a cégnek. Mással ugyanis nehéz lenne magyarázni a részvény szárnyalását a hírszegény napon. A Telekom végül 365 forinton zárta a napot. A Mol is szépen húzott, vélhetően az olaj árának emelkedése, illetve az INA körül csituló viharok következtében. Az olajcég árfolyama 2,3 százalékkal, 17 805 forintra nőtt.
A nemzetközi hangulatra legérzékenyebb OTP árfolyama viszont 0,5 százalékot esett, amiben azért az is benne lehet, hogy az elmúlt héten erősnek bizonyult a részvény. A 4130 forintos záróár azonban még így is jónak mondható. A Richter viszont különösebb ok nélkül − sőt, a forint gyengesége még jót is tesz a cégnek − 1,1 százalékot esett, ami 36 000 forintos záróárral járt. A BUX így a négy nagy papír vegyes mozgásának betudhatóan 0,7 százalékkal, 18 069 pontra nőtt csütörtökön.
