BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Előretörhet a japán tőzsde

2012. december 28. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!
Ázsia első számú célpontja szeretne a japán tőzsde lenni − nyilatkozta a szigetország börzéjének elnöke a Financial Timesnak. Atsushi Saito kiemelte, az elsődleges részvénykibocsátások (IPO) számának növelése az elsődleges cél, főként a kisebb és a közepes méretű társaságoknál. Ennek elérését segítheti a rivális oszakai tőzsdével való egyesülés. A tokiói és az oszakai tőzsde fúzióját már két éve készítik elő amelynek révén a világ tíz legnagyobb tőzsdéjének egyike jön létre. A tranzakció beleillik az iparági trendekbe, az alacsony forgalom miatt mutatkozó bevételcsökkenés és az alternatív platformok növekvő térnyerése ugyanis a tőzsdék körében világszerte megindította a konszolidációt. Az IPO-kat tekintve az idei év meglehetősen jól alakult a japán tőzsdén, annak ellenére, hogy a börze irányadó indexe gyengén teljesített. Az elsődleges részvénykibocsátások összértéke csaknem 13 milliárd dollárra rúgott, ezzel Ázsiában a teljes IPO-tranzakciók összértékének negyedét Japán adta, amire 8 éve nem volt példa.
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet