BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hullámzott, de sehova se ment a magyar tőzsde

2012. december 20. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mínuszban és pluszban is járt szerdán a magyar tőzsde, végül azonban gyakorlatilag előző napi záróértékén fejezte be a napot a BUX. A nap elején sokáig negatív tartományban járt a BUX, amelyet elsősorban a Mol részvénye húzott le. A rossz szereplésen a várakozásoknál jobb német hangulatindex segített, amit azonban semlegesített estére, hogy megint variálni kezdtek Amerikában a költségvetési megegyezéssel kapcsolatban. Erre pedig nagyon érzékenyek a befektetők, így az amerikai indexek már mínuszban nyitottak, aminek betudhatóan a magyar tőzsde is visszaesett előző napi értékére. A BUX így 17 807 ponton zárt, ami csupán 0,04 százalékos többletet jelentett az előző naphoz képest. A vezető részvények közül a Mol 1 százalékkal esett vissza. A csökkenésnek különösebb oka nem volt, hiszen az olaj ára nem esett, és rossz hír sem jelent meg a társasággal kapcsolatban. Így valószínűleg csak az előző napi felülteljesítését adta vissza a részvény, és zárt 16 930 forinton. A jó napközbeni nemzetközi hangulatot az OTP használta ki a legjobban, amely közel 5 milliárd forintos forgalom mellett 4129 forintra drágult.

Nem szerepelt jól viszont a Magyar Telekom sem, amelyre úgy látszik, a magyar jegybanki alapkamat csökkentése csak egy napig volt hatással. Pedig a hozamok jelentősen estek szerdán, aminek elvben segítenie kellett volna a Telekom-részvényt. Ez azonban nem történt meg és a részvény 372 forintra, 1,1 százalékkal esett vissza. A Richter ugyanakkor 0,3 százalékkal, 36 300 forintra drágult. Érdekes, hogy a Synergon a bejelentett vállalatfelvásárlások ellenére 0,5 százalékkal esett, úgy látszik, \"a hírre adni kell\" effektus lépett életbe a részvénynél, amely végül 440 forinton fejezte be a napot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet