BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol számára jól változott az INA fb-je

2012. december 20. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi várakozásoknak megfelelően alakult át az INA felügyelőbizottsága (fb) a társaság rendkívüli közgyűlésén, ami mindenképpen kedvező változást jelent a Molnak. A részvényesek ugyanis a horvát kormány javaslatára felmentették tisztségéből Gordana Sekulic, Davor Stern és Damir Vandjelic felügyelőbizottsági tagokat, akik korábban többször is hevesen kirohantak a Mol ellen, és követelték Áldott Zoltánnak, a cég elnökének leváltását. A horvát kormányfő azonban békésebb viszonyra törekszik, ezért helyettük Zeljko Peric, Sinisa Petrovic, valamint Mladen Prostenik személyében új tagokat jelöltek, akiket meg is választott a testület. Ezzel együtt a közgyűlés Ferencz I. Szabolcs, Horváth Ferenc, Molnár József, Mosonyi György és Világi Oszkár felügyelőbizottsági tagok felmentését is megszavazta, ugyanakkor őket újra is választotta a következő négy évre. Mindez azt jelenti, hogy mostantól szakmai alapokon folyhat a munka tovább az INA testületében, és talán azt is jelentheti, hogy a horvát kormány nem akarja felrúgni a Mollal korábban kötött partnerségi viszonyt. Az összesen kilenctagú felügyelőbizottságban három hely illeti meg a horvát kormányt, egy a dolgozókat, öt pedig a Molt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet