BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nap végén szárnyakat kapott a tőzsde

2012. december 19. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az egész keddi napot a pozitív tartományban töltötte a magyar tőzsde vezető részvényindexe, majd a kereskedés végén kilőtt, így napi csúcsán, 17 799 ponton zárt. Ez 1 százalékos emelkedést jelentett az előző naphoz képest. A magyar tőzsde jó teljesítménye annak tudható be, hogy a nemzetközi piacokra az amerikai költségvetési szakadékkal kapcsolatos tárgyalásokról egyre jobb hírek érkeznek, így a hangulatot jól tükröző euró/dollár keresztárfolyam is megugrott felfelé.

A vezető részvények közül a Mol szerepelt a legjobban, az árfolyamán − egyelőre okkal − meg sem látszott, hogy az állam átveszi a társaságtól a stratégiai gáztárolást. A részvény árfolyama az utolsó percek száguldásának köszönhetően 2,1 százalékkal, 17 105 forintra emelkedett. Érdekes, hogy az OTP − amely általában a legérzékenyebb a nemzetközi hangulat változására − kimaradt a nap végi rallyból, így árfolyama csupán 0,3 százalékkal nőtt, 4070 forintra.

A Magyar Telekom szempontjából viszont ismét jó hír volt a magyar kamatcsökkentés. Az osztalékpapírokra általában kedvező hatással lévő hozamcsökkenés azonban csak mérsékelten látszott meg az árfolyamon. Bár a nap végén ezen a részvényen is húztak egy nagyot, ez csak 0,8 százalékos pluszhoz volt elegendő, ami 376 forintos árat takart zárásra. Az Egis-osztalék emelésének a híre nem hatott a gyógyszergyártó árfolyamára, ami azért érthető, mert még mindig nem a hozam alapján vonzó a részvény árazása. A Richter ára együtt mozgott a BUX-szal, az 1,1 százalékkal magasabb záróár 36 200 forintot jelentett az utolsó kötésben.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet