Péntek reggel 284,20-ig gyengült a forint az euróval szemben az erősödő dollárárfolyam miatt, amire még rátett egy lapáttal a nem túl rózsás magyar ipari termelési adat. Így egy nap alatt közel 1 százalékot gyengült a forint, ami azt jelezheti, hogy a magyar fizetőeszköz kezd leszakadni a régióról, hiszen a lengyel zloty csak 0,3 százalékot esett, míg a román lej több mint 1 százalékot erősödött (igaz, a választási eredmény hatására). Ugyanakkor nagy gond nincs, hiszen a forint árfolyama továbbra is az október közepe óta jellemző 280−285-ös sávban maradt, és ebben nem is várható változás az elkövetkező napokban − véli Bámli Károly, a Commerzbank devizakereskedője. Estére viszont már csak 283,60 forintot ért egy euró, köszönhetően annak, hogy az euró/dollár kereszt ismét 1,31 körül mozgott. A keresztárfolyamra az elkövetkező napokban az amerikai költségvetéssel kapcsolatos hírek lehetnek elsősorban hatással.
Az egyéves diszkontkincstárjegy kivételével nőttek a hozamok az állampapírok pénteki másodlagos piacán. A 12 hónapos állampapír hozama 2 bázisponttal csökkent, a többi papír hozama 3−5 bázisponttal nőtt, így 5,56 százalék és 6,39 százalék között szóródnak a referenciahozamok.
