Szárnyaltak az év végén az American Eagle aranyérmék, miután az USA-beli befektetők a tengerentúli költségvetési bizonytalanságok miatt jelentős vásárlásokba kezdtek − olvasható a Reuters jelentésében. Novemberben például tizennégy éve nem látott erős forgalmat produkáltak, ugyanis összesen 131 ezer unciányi fogyott ebből az érméből, ami háromszorosa a tavaly novemberi adatnak. Ilyen mértékű az év tizenegyedik hónapjában utoljára 1998-ban volt az érmeértékesítés. Érdekes, hogy az érmeforgalom az idén októberig nagyon alacsony volt a világban, a tizedik hónapban azonban nőtt az érdeklődés, szakértők szerint így a negyedik negyedévben a legerősebb szezonját zárhatja − 2008 után. (Októberig az 59 ezer unciás összeladás 9 ezer unciával haladta meg az előző év azonos időszakáét.)
A Reuters szerint a tendencia folytatódására számít az U.S. Mint (az American Eagle érméket verő társaság) 2013-ban is. Erre abból lehet következtetni, hogy nagyon jelentős mennyiséget vásárolt az úgynevezett üres aranyérmékből, annak ellenére, hogy a cég december elején hagyományosan befejezi az érmeverést.
Januárban egyébként mindig nagyobb a kereslet, mivel az év első hónapjában általában az érmekereskedők és -gyűjtők elkezdik venni a kijövő legújabb sorozatokat. Ezt követően az érmeértékesítés általában nyáron a legalacsonyabb és csak szeptemberben, az indiai házasságkötési szezon indulásával párhuzamosan kezd ismét felfutni, vagyis nagyon hasonló folyamat játszódik le, mint az arany esetében.
