BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az eurót ajánlja a Quaestor

A magyar részvények között az Egis, a devizák között pedig az euró erősödését várják a Quaestor elemzői.

2012. december 17. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró vételét ajánlja szinte valamennyi devizával szemben a Quaestor, mivel úgy gondolják, hogy az unióban számos előrelépést tettek a szorosabb integráció és a stabilitás felé. Az euró/dollár esetében az elkövetkező 2-3 hét alatt eldőlhet az irány, és jöhet egy nagyobb elmozdulás technikai alapon. Háda Bálint, a Quaestor vezető elemzője szerint valószínűbb, hogy felfelé tör ki az árfolyam az 1,35-ös szintet célba véve. A Quaestor szerint ugyanakkor érdemes lehet eladni az angol fontot, a japán jent és a svájci frankot. A brit gazdasági kilátások továbbra is borúsak, a jövő év elején a szigetország elveszítheti kiváló adóskockázati besorolását is a meglátásuk szerint. A svájci frank piaca pedig megbillent, amint a kereskedelmi bankok negatív tartományba süllyesztették a betéti kamataikat és a deflációs nyomás tovább erősödött. A japán jent pedig egy éles politikai fordulat foszthatja meg eddigi első számú menedékeszköz-szerepétől, hiszen az ellenzék hatalomra kerülésével agresszív monetáris expanzió körvonalazódik. A forint esetében is gyengülés a valószínűbb a technikai elemzések alapján, ami azt jelentheti, hogy a forint leválik a nemzetközi trendről és külön útra is térhet − mondta a Napi Gazdaságnak Háda Bálint. A forint sérülékenységéhez nagyban hozzájárulhat, hogy a jegybank várhatóan folytatja a kamatcsökkentési sorozatát.

A likviditás sajnos rányomja a bélyegét a magyar tőzsdére. A Quaestor kedvence ennek ellenére az Egis, amelynek épp az alacsony likviditás a legnagyobb kockázata. A cég termékstruktúrája viszont nagyon kedvező, ezért vételre ajánlják a részvényt. A Mol így a második helyre szorult a pesszimista világgazdasági növekedés miatt, amire pluszteherként rakódnak a hazai szabályozási változások. Remélhetőleg az INA körüli csatározások nem fajulnak odáig, hogy kiessen a horvát cég a Mol-csoportból, ami óriási veszteség lenne a magyar olajcégnek, hiszen enélkül újra finomítói vállalattá válna kitermelési helyett. Az OTP helyzete változatlan, az ország megítélésének kellene javulnia, hogy a bank jobban teljesíthessen. Így annak ellenére, hogy néhány leányvállalat jól húz, nem látnak nagy fantáziát a részvényben a Quaestor elemzői.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet