A Fővárosi Törvényszék elrendelte az E-Star csődeljárását − jelentette be a cég, amely innentől kezdve hivatalosan is csődvédelem alá került, és 120 napja van arra, hogy megegyezzen a hitelezőivel. Szalma Csaba, az OTP Alapkezelő befektetési igazgatója egy háttérbeszélgetésen arról beszélt az ügyben, hogy kötvényeseinek ki nem fizetésével a részvényesi értéket nullára csökkentette a cég. Az OTP alapkezelője arra fog törekedni az egyezségnél, hogy a cég elsősorban a hitelezőit fizesse ki. Mindenesetre a piacon fordulat volt a részvény árfolyamában, a nap elején még 213 forinton új minimumot ütő papír végül 254 forinton, 14,4 százalékos pluszban zárt.
