BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hivatalosan is elindult a csődvédelem az E-Star ellen

2012. december 14. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fővárosi Törvényszék elrendelte az E-Star csődeljárását − jelentette be a cég, amely innentől kezdve hivatalosan is csődvédelem alá került, és 120 napja van arra, hogy megegyezzen a hitelezőivel. Szalma Csaba, az OTP Alapkezelő befektetési igazgatója egy háttérbeszélgetésen arról beszélt az ügyben, hogy kötvényeseinek ki nem fizetésével a részvényesi értéket nullára csökkentette a cég. Az OTP alapkezelője arra fog törekedni az egyezségnél, hogy a cég elsősorban a hitelezőit fizesse ki. Mindenesetre a piacon fordulat volt a részvény árfolyamában, a nap elején még 213 forinton új minimumot ütő papír végül 254 forinton, 14,4 százalékos pluszban zárt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet