Csődeljárást kért maga ellen az E-Star − jelentette be a társaság szombaton hajnalban a BÉT honlapján. A cég a csődeljárás lefolytatása iránti kérelmet azért adta be, mert nem tudott időben fizetni a hitelezőinek. A társaság célja, hogy a csődeljárás során hitelezőivel csődegyezséget kössön, biztosítva ezzel a további működést − közölte a cég. Az E-Star azután kényszerült erre a lépésre, hogy a Raiffeisen Bank Zrt. pénteken azonnali hatállyal felmondta az E-Star Alternatív Energiaszolgáltató Nyrt.-vel korábban kötött hitelszerződését. A bejelentés előtt fel is függesztették a társaság részvényeinek kereskedését. Sajnos a cég nem közölte, hogy pontosan mekkora összeggel tartozott a Raiffeisennek, piaci hírek szerint azonban ez a bank volt a legnagyobb hitelezője. A cégnél megkeresésünkre egyelőre nem kívántak reagálni, de hétfőre választ ígértek.
