Annak ellenére, hogy a nemzetközi piacokon nem volt jelentősebb esés, a magyar börze jó nagyot esett csütörtökön. Az amerikai piacok gyakorlatilag előző napi záróértékük környékén mozogtak a BÉT zárásakor, így erős kontrasztot jelentett a BUX 1,5 százalékos esése, ami 17 792 pontos utolsó értéket jelentett. Ez pedig egyértelműen annak volt betudható, hogy a kormány bejelentette, 10 százalékkal akarja csökkenteni a gáz és az áram árát. Ennek hatására a Mol és a Magyar Telekom egész nap mínuszban forgott, és zárásra sem nyugodtak meg a kedélyek. Ez azt jelentette, hogy a Magyar Telekom 2,1 százalékkal, 374 forinton, történelmi mélyponton zárt. Napközben azonban ennél alacsonyabban is forgott a társaság részvénye. A Mol a napközbeni 2 százalék körüli mínuszokat fejelte meg a nap végére. A záróár 17 600 forint lett, ami 3,6 százalékos mínuszt takart. Annak ellenére esett a két részvény sokat, hogy pontosan még nem tudni, miként érintik a két céget az új intézkedések, de úgy látszik, ennyi is elég volt a magyar spekulánsoknak. A forgalom ugyanis nem volt túl nagy, ami azt jelzi, a külföldiek egyelőre nem léptek tömegesen eladóként a piacra. Az OTP ugyanakkor nem esett. Az intézkedések által nem érintett bankrészvény 4000 forinton stagnált. A Richter árfolyama is csupán 0,1 százalékkal, 35 650 forintra csúszott le. Még két cég volt, amelyet erősen érinthet az árak csökkentése. A két áramszolgáltató először szintén hevesen reagált a hírre, végül (főleg az Elműnél) megnyugodtak a kedélyek. Utóbbi részvény napközbeni, közel 10 százalékos mínuszából csak 0,7 százalék maradt meg, így 13 900 forinton zárt. Az Elmű viszont 5,2 százalékkal csúszott le, ami 11 090 forintos utolsó árat takart.
