BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb bróker bukott le saját ügyletén

2012. december 6. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb bróker kerülhet rács mögé, miután az ügyfél által adott megbízásnál ezerszer nagyobb vételi pozíciót vett fel David Miller, a Rochdale Securities üzletkötője. Ügyfele ugyanis 1 millió dollár értékben adott 1625 darab Apple-részvényre megbízást még a cég gyorsjelentése előtt, vélhetően arra spekulálva, hogy a vártnál jobb számok jelentős emelkedést hoznak majd. A jelentést követően azonban nagyot esett az Apple ára, így mindketten nagyot buktak. Az üzletkötő állítólag a vizsgálat szerint úgy tett, mintha elütötte volna az ajánlatot, így az 1625 darab helyett 1 625 000 darabot vásárolt 620 dolláros árfolyamon. Ezzel a teljes piaci forgalom 7 százalékát adta október 25-én ez a kötés. A CNN beszámolója szerint Miller terve egyszerű volt: a vártnál jobb gyorsjelentésre dráguló Apple árfolyamán akart úgy keresni, hogy a tényleges és az ügyfél által megadott megbízás különbözetét zsebre teszi. Csakhogy az ár nem arra mozdult, a brókernek 601,25 dolláron zárnia kellett az ügyletet, amivel 30 millió dolláros veszteséget okozott. A bróker ezután fordított a pozícióján és 500 ezer darab Apple-részvényt kezdett el shortolni, amin nyert is, de ez nem volt elég ahhoz, hogy a teljes veszteséget eltüntesse, ráadásul ezután már nehéz lesz megmagyarázni, hogy véletlen elütésről van szó.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet