BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összefogással újítják fel a Barátság-1 kőolajvezetéket

2012. december 6. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megegyezést írtak alá a Mol és szlovákiai leányvállalata a Slovnaft, valamint a Transpetrol szlovák olajszállító vállalat képviselői szerdán Pozsonyban a Szlovákiát Magyarországgal összekötő Barátság-1 olajvezeték felújításáról és szállítókapacitásának növeléséről − tájékoztatta az MTI pozsonyi irodáját Hana Kukucková, a Slovnaft külkapcsolatokért felelős részlegének munkatársa. A beruházást az indokolja, hogy a pozsonyi olajfinomító teljes értékű alternatívnyersanyag-szállító kapacitásra tegyen szert az Adria vezetékre kapcsolódó Barátság-1-nek köszönhetően. A Százhalombatta és a szlovákiai Tompa (Tupá) település közötti kőolajvezeték felújítása és kapacitásának bővítése 65 millió euróba kerül, amiből 60 millió eurót Magyarországon kell elkölteni. A közel 130 kilométer hosszú kőolajvezeték nagy része, mintegy 120 kilométer Magyarországon halad, ennek a szakasznak a felújítását a Mol biztosítja majd, a szlovákiai rész munkálatairól pedig a Transpetrol gondoskodik.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet