Megegyezést írtak alá a Mol és szlovákiai leányvállalata a Slovnaft, valamint a Transpetrol szlovák olajszállító vállalat képviselői szerdán Pozsonyban a Szlovákiát Magyarországgal összekötő Barátság-1 olajvezeték felújításáról és szállítókapacitásának növeléséről − tájékoztatta az MTI pozsonyi irodáját Hana Kukucková, a Slovnaft külkapcsolatokért felelős részlegének munkatársa. A beruházást az indokolja, hogy a pozsonyi olajfinomító teljes értékű alternatívnyersanyag-szállító kapacitásra tegyen szert az Adria vezetékre kapcsolódó Barátság-1-nek köszönhetően. A Százhalombatta és a szlovákiai Tompa (Tupá) település közötti kőolajvezeték felújítása és kapacitásának bővítése 65 millió euróba kerül, amiből 60 millió eurót Magyarországon kell elkölteni. A közel 130 kilométer hosszú kőolajvezeték nagy része, mintegy 120 kilométer Magyarországon halad, ennek a szakasznak a felújítását a Mol biztosítja majd, a szlovákiai rész munkálatairól pedig a Transpetrol gondoskodik.
