BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániában is kezdhet kutatni a Mol

2012. december 5. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jóváhagyta a román állam azt a tavaly áprilisban aláírt koncessziós szerződést, melyet a Mol kötött a román nemzeti ásványinyersanyag-ügynökséggel a Curtici kutatási blokkra − írta a Bloombergre hivatkozva az investor hírportál. A Mol még tavaly májusban jelentette be, hogy koncessziós szerződéseket írt alá az ügynökséggel három kutatási blokkra vonatkozóan. Ezek között található a most említett Curtici blokk, az Adea blokk vagy a Voivozi blokk, melyeken a Mol a projekt operátoraként 70 százalékos részesedéssel van jelen. A Mol partnere az Expert Petroleum. A blokkok összterülete 3434 négyzetkilométer és a Pannon-medencében, a magyar határ mellett helyezkednek el. A kutatási periódus két hároméves időszakra oszlik, amelyből a második fázis opcionális. Egy nappal korábban az ománi kutatófúrás elkezdésének lehetőségét jelentette be a Mol. A két hír együtt nagyon pozitív, főleg ha valóra is váltják később a területek a reményeket.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet