BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megosztottak az elemzők a Telekomot illetően

2012. december 5. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Továbbra is képes lesz a részvényenkénti 50 forintos osztalékra a Magyar Telekom a Deutsche Bank új elemzése szerint. A német bankház úgy látja, a közművezeték-adó miatt csökken majd a cég eredményessége, így a reális célárfolyamot 394 forintra csökkentették tartás ajánlás mellett. A német bank elemzője szerint jövőre 7 százalékkal, 2014-re pedig 8 százalékkal csökken a cég EBITDA-ja. Az adózott eredmény pedig 22, illetve 25 százalékkal lesz alacsonyabb az elkövetkező két évben. A Deutsche Bank szerint a cég esetében jelentős kockázatot jelent az, hogy a szabályozói környezet változásával erősödhet a verseny a magyar távközlési piacon. Pozitív lehetne viszont, ha megszüntetnék a Magyar Telekomra kivetett különadókat, vagy ha ezeket áthárítaná az ügyfelekre.  Az elemzők szerint azonban még az is lehetséges, hogy magasabb eladósodottság mellett magasabb osztalékot fizet ki a társaság, ami szintén jó hír lehetne.

Érdekes azonban, hogy a célárfolyamból adódóan milyen magas osztalékhozamot vár el a külföldi bank a magyar részvénytől, ami mindenképpen mutatja, hogy mekkora kockázati prémiumot tartanak reálisnak a magyar részvényekkel kapcsolatban. Az is jól látszik azonban, hogy az elemzők sem egységesek abban, mi várható a cégnél a jövőben. A Concorde ugyanis egy nappal korábban azt közölte, hogy a csökkenő egy részvényre jutó készpénztermelés miatt inkább 45 forint osztalék várható. Egyelőre tehát annyi biztos, hogy az idei év után még várható az 50 forintos osztalék, az azonban, hogy utána mi lesz, még talány, és lehet, hogy csak egy év múlva lesz rá pontos válasz.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet