Az amerikai bankok adózott eredménye 37,6 milliárd dollár volt a harmadik negyedévben, ami 6,6 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. Ekkora profitra hat éve nem volt példa az amerikai állami betétbiztosítási alap (FDIC) adatai szerint. Ebben a negyedévben a bankok 57 százaléka számolt be eredményjavulásról, miközben a gondban lévő bankok száma három éve a legalacsonyabb szintre csökkent. A szeptember végével záródott három hónap már a második negyedév volt, amikor nőttek a fogyasztóknak nyújtott banki hitelek, beleértve a jelzáloghiteleket és az autóvásárlási hiteleket is. Ez azt jelzi, hogy a bankok már kevésbé óvatosak, ami a gazdaság egészének is jó. A nyereség növekedésének döntő többségét a 10 milliárd dollárt meghaladó mérlegfőösszegű bankok adták. Ezeknek a bankoknak − köztük a Bank of America, a Citigroup, a JPMorgan és a Wells Fargo − az aránya az összes amerikai bankon belül mindössze 1,5 százalék, a nyereségnek viszont közel 82 százalékát adják.
