Felülvizsgálja az E-Star Alternatív Nyrt. vezetése a társaság első negyedéves, féléves és harmadik negyedéves jelentését.
Az auditált beszámolók elfogadását követően szükség szerint módosítja a korábban közzétett pénzügyi jelentéseit a társaság − jelentette be a cég a BÉT honlapján. A cég közzétette a szokásos havi jelentését is. Eszerint 5 százalékkal nagyobb árbevételt ért el a bázishoz képest, mivel azonban az ehhez kapcsolódó költségek nagyobb mértékben nőttek, így a bruttó fedezet 20 százaléknál is nagyobb mértékben csökkent. Az EBITDA 300 ezer eurót tett ki, ami nagyon csekély értéknek számít a cég életében. A jelentés mélyebb elemzésének ugyanakkor a felülvizsgálat fényében nem sok értelme van.
Fontosabb inkább az a bejelentés, hogy a cég újabb kötvényaukciót tervez a 2014/A, a 2015/A és 2016/C kötvények esetében december 5-én. A 2016-ban lejáró kötvény kapcsán ugyanakkor már biztos, hogy múlt pénteken a társaság nem fizette ki a kupont − ami lapunkban sajnos tévesen jelent meg −, ami várható is volt, hiszen a kamat kifizetésével arra ösztönözte volna a kötvényeseket, hogy tartsák meg papírjaikat, ami ellehetetlenítené az aukciókat.
