BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkezdheti a Mol a kutatást Ománban

2012. december 4. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megkapta a hivatalos értesítést a Mol ománi leányvállalata, amely szerint az ománi szultán rendeletével 2012. november 25-én hatályba lépett a 66-os, nyugat-ománi szárazföldi blokkra vonatkozó kutatási és termelésmegosztási szerződés − jelentette be a Mol. A szerződést a felek 2012. szeptember 9-én írták alá, a rendelet kihirdetésével viszont elkezdődhetnek a kutatási munkálatok a blokkban. A 4899 négyzetkilométer területű, sivatagi blokk Omán nyugati részén, a szaúd-arábiai határ mentén helyezkedik el. Jó infrastruktúrával rendelkezik, közel az olajátadó és exportlétesítményekhez. A blokkban valószínűsített célrétegek geológiai potenciálját igazolja, hogy a közelben két korábbi felfedezés és egy termelő olajmező is található. Ezek a mezők szénhidrogénrendszer és szerkezettípus tekintetében a 66. blokkban azonosított szerkezetek analógiájának tekinthetők. Az előzetes becslések szerint a 66. blokk kockázattal nem súlyozott teljes várható kitermelhető készlet nagysága elérheti a 200 millió hordós olajegyenértéket.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet