Az E-Star igazgatósága azt javasolja a társaság részvényeseinek, hogy hatalmazzák fel az igazgatóságot az alaptőke megemelésére, nyilvános vagy zárt körben, új részvények forgalomba hozatalával. Az igazgatóság a felhatalmazás alapján ötéves időtartam alatt legfeljebb 50 millió forinttal emelhetné meg a tőkét, ötmillió darab új részvény kibocsátásával. Az igazgatóság mindezt azután hozta nyilvánosságra, hogy a december 21-ére összehívott rendkívüli közgyűlés újabb napirendi pontokkal bővült. Többek között döntés születhet az egyik nagyrészvényes javaslatára arról is, hogy az igazgatóságot felhatalmazzák-e az alaptőke nyílt- vagy zártkörű emelésére. A cég vélhetően így próbál forráshoz jutni, hogy a kötvény-visszavásárlásokat tovább folytathassa, hiszen banki hitelhez nem nagyon jut, legalábbis az elmúlt időszak bejelentései ezt mutatják. Kérdés azonban, hogy ki lesz hajlandó tőkét emelni, hiszen a társaságban a részvényesi érték egyelőre nem megállapítható. Mivel korábban maga az igazgatóság hívta fel a figyelmet arra, hogy a kötvénytulajdonosok valószínűleg semmit nem kapnak egy esetleges felszámolás esetén, akkor a részvények sem érhetnek túl sokat.
A már lejárt 2012/A kötvényeket egyébként folyamatosan vásárolja a társaság, de a naponta bejelentett üzletkötések alapján vélhetően nem tudják a teljes mennyiséget felszívni a piacról. Jelenleg ugyanis még mindig mintegy 500 millió forint névértékű lejárt kötvény lehet a tulajdonosoknál. Mivel ezeket 35 százalékos árfolyamon veszi vissza a társaság, az 50 millió forint friss tőke akár elegendő is lehet ehhez a tranzakcióhoz, természetesen csak ha a ki nem fizetett kötvényesek ennyiért eladják a papírjaikat − mert ők akár felszámolási eljárást is kezdeményezhetnek a cég ellen.
November 30-án állítólag kifizette a cég a 2016/C sorozatú kötvények tulajdonosainak a lejáró kupont. Erről hivatalos bejelentés nincs, de amennyiben ezt tényleg megtette a társaság, akkor valóban arra ösztönözné a kötvénytulajdonosokat, hogy ne adják el a papírjaikat, főleg a későbbi lejáratúakat. Mindenesetre úgy látszik, hogy a társaság nem hajlandó arra, hogy csődvédelem keretében kötelező érvényű megállapodást kössön a kötvénytulajdonosokkal.
