BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áttörte a 280-as szintet a forint

2012. november 30. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A befektetők nagyobb mennyiségű eurólongjának zárása okozhatta a forint hirtelen reggeli erősödését, azt követően, hogy a világban jelentősen javult a hangulat. Mivel a magyar deviza együtt mozgott a lengyel zlotyval és a cseh koronával is, ezért csütörtök délután is megmaradt az erős árfolyam. Ez annak tudható be, hogy a piaci szereplők sokkal optimistábbakká váltak az amerikai költségvetési szakadékkal kapcsolatos megegyezés ügyében. Ennek hatására a dollár gyengült az euróval szemben, a keresztárfolyam ismét az 1,30-as szintet tesztelgette. Ez pedig egyértelműen jót tesz a feltörekvő devizáknak, így a forint délután 279,50-en állt az euróval szemben, igaz, a napi minimum 278,75-ön volt. Érdekes, hogy a jó hangulat a frank piacán nem igazán éreztette hatását. Az árfolyam az euróval szemben továbbra is 1,204 környékén mozgott, vagyis nem tud igazából elszakadni az 1,20-as árfolyamsáv aljától. Ennek hatására egy frankért 232 forintot kellett adni, míg a dollár egysége 215,50-be került.

Átlagos kereslet és csökkenő hozamok mellett vitték el az államkötvényeket a csütörtöki hármas aukción. A három- és az ötéves kötvények esetében kétszeres, a tízéves papíroknál pedig bő háromszoros kereslet volt, így az utóbbinál ötmilliárd forinttal, 15 milliárdra emelték az elfogadott mennyiséget. A hozamok elmaradtak egy kicsit a szerdai másodpiaci referenciaértékektől.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet