Pert indított a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. az E-Star ellen − jelentette be a tőzsdei társaság hétfőn. A bejelentésből arra lehet következtetni, hogy a szolgáltatási díjat nem fizette meg a társaság, amely emellett már több perben is érintett Magyarországon. Az energetikai cég már hetedszer áll perben, négy esetben maga a társaság kezdeményezte kinnlevőségei behajtását. A vállalat szerződés szerint meg nem fizetett díjak miatt indított eljárást a Budapest Sport Egyesület, Nagydobos Község Önkormányzata, Szamosszeg Község Önkormányzata és Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzatával szemben. A cég ellen ugyanakkor a Fővárosi Csatornázási Művek Zrt. mellett Nagy János egyéni vállalkozó, illetve a vállalat egyik alapító tulajdonosa, Makra József tulajdonában lévő Grep Zrt indított pert a vállalkozói díj meg nem fizetése miatt. A romániai leányvállalatoknál 13 peres eljárás van folyamatban, ebből hét esetben perelték az E-Start. Makra József szerint a cég a kifizetéseknél addig húzza az időt, amíg lehet, ezzel próbálva meg túljutni jelenlegi pénzügyi nehézségein. Ebben nem tesznek kivételt senkivel, ugyanakkor várhatóan az utolsó pillanatban rendezni fogják tartozásaikat. A nagyobb gondot inkább a kötvények jelentik, főleg az idén októberben lejártak, ahol sürgős lenne a megállapodás.
