Radomir Cacic, a horvát kormány első miniszterelnök-helyettese, gazdasági miniszter magyarországi balesete, illetve az emiatti lemondása nem jött jól a Molnak. A horvát kabinet ugyanis korábban két táborra szakadt a Mol−INA ügyben, és épp Cacic volt a Mollal való viszony normalizálásának egyik élharcosa. Vele szemben állt ebben a kérdésben Slavko Linic pénzügyminiszter, aki a napokban többször is azt nyilatkozta a horvát sajtóban, hogy módosítani kell a kormány és a Mol közötti szerződést. Vesna Pusic külügyminiszter, akit első miniszterelnök-helyettesnek neveztek ki novemberben Cacic lemondása után, nyilatkozatában szintén arra utalt, hogy ha jogerős ítélet is lesz Ivo Sanader ügyében, annak fényében le kell majd ülni tárgyalni a szerződés módosításáról.
Egyelőre a Cacic képviselte vonal áll nyerésre, hiszen nem történt változás abban, hogy a horvát kormány visszahívja az INA felügyelőbizottságának azt a három tagját, akik Áldott Zoltán INA-elnök leváltását akarták elérni. Ezt maga a miniszterelnök rendelte el. A decemberi rendkívüli közgyűlésen így az eddigi információk szerint Sinisa Petrovic, a miniszterelnök európai jogi tanácsosa, Zeljko Peric, egy tanácsadó cég tulajdonosa és Mladen Prostenik, az INA korábbi magas beosztású vezetője kerül a régi tagok helyére. Az ügy hátterében az állhat, hogy Zoran Milanovic miniszterelnök így akarja csillapítani az utóbbi hónapokban kialakult feszültséget a horvát kormány és a Mol, illetve a magyar kormány között.
Ráadásul a szerződés felbontásáról már a radikálisabb oldal sem beszél a horvát kormányban. Korántsem biztos ugyanis, hogy ez lenne a könnyebb út, hiszen csak egy újabb polgári peres eljárásban lehetne a szerződés felmondását kérni arra hivatkozva, hogy a magyar olajcég vesztegetéssel, azaz bűncselekmény útján érte el. Márpedig ezt a pert a Mol már biztosan nemzetközi bíróság elé vinné, ami feltehetően nem érdeke a horvát félnek. Másrészt a részvényesi szerződés felbontásával a horvát kormány fontos jogoktól esne el, ami egyáltalán nem érdeke (Napi Gazdaság, 2012. november 13.) Nem véletlen, hogy a horvát kormány keményebb álláspontot képviselő része is inkább már a tárgyalás szót használja az ügyben. Ehhez viszont nem is kell megvárni a per végét, hiszen a szerződés újratárgyalására a megállapodás is lehetőséget ad, és ahogyan a Molnál már többször hangsúlyozták, a magyar olajcégnél készen is állnak erre.
