BUX 138747.59 -0,08 %
OTP 45210 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kész a válaszlépésekre a Mol

2012. november 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Akár nemzetközi lépéseket is kész megtenni a Mol, amennyiben úgy látja, hogy szükség lehet rá a horvát INA ügyében − nyilatkozta az olajtársaság szerdán a Napi Gazdaságnak. A Molt érintő vádakban tárgyi tévedések és félreértelmezések vannak − állítja az olajcég a zágrábi bíróság ítéletének áttanulmányozása után −, ezeket reményeik szerint sikerül majd az eljárás későbbi szakaszában helyesbíteni. A Mol hangsúlyozza, hogy a bíróságnak nem nyújtottak be olyan tényleges bizonyítékokat, amelyek a magyar céggel kapcsolatos vádakat igazolták volna és az INA vállalatirányítási szabályaival és gyakorlatával kapcsolatos állítások is tévesek.


Napi grafikonok

Az ügyben szaporodnak a horvát politikai nyilatkozatok is. A horvát pénzügyminiszter, Slavko Linic szerint a Mol és az INA közötti szerződést, valamint a részvényesi megállapodást is felül kellene vizsgálni és e téren nincs szükség a jogerős döntést megvárni. A miniszter szerint a Molnak ennek ellenére többet kellene beruháznia az ország finomítóiba, valamint olaj- és gázkitermelésébe. Újra felelevenítették a horvát újságok Hernádi Zsolt kiadatását is: a Globus hetilap szerint Mladen Bajic horvát főügyész nem akarja megvárni a jogerős ítéletet, hanem kérni fogja Budapesttől a Mol elnök-vezérigazgatójának kiadatását.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet