BUX 139638.97 0,57 %
OTP 45600 0,66 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárta kazahsztáni akvizícióját a Mol

2012. november 19. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sikeresen lezárult a kazahsztáni Észak-Karpovszkij blokk 49 százalékos részesedésének megvásárlása − közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján a múlt hét végén. A Mol a JSC Kazmunaigas Exploration and Production (KMG EP) vállalattal állapodott meg a JSC Karpovskiy Severniy vállalat részvényei 49 százalékának megvásárlásáról. Ez utóbbi cég az Észak-Karpovszkij kutatási licenc tulajdonosa Kazahsztánban.
Az adásvételi szerződés aláírását a Mol még 2012. július 19-én jelentette be. A tranzakcióhoz szükséges volt a Kazah Köztársaság olaj- és gázipari minisztériumának jóváhagyása, az állam elővásárlási jogáról történő lemondása, továbbá a kazah és az uniós gazdasági versenyhivatal engedélye, amelyeket a Mol megkapott. Az érintett mezőn a kutatási munkaprogram két kötelező és két opcionális kutatófúrást, valamint szeizmikus mérést tartalmaz. Jelenleg folyamatban van az első kút fúrása. A tervek szerint a második kút lefúrását, valamint a két kút tesztelését 2013 végéig befejezik. A KMG EP által korábban publikált adatok szerint a várható kitermelhető készlet nagysága 240 millió hordó olaj-egyenértéknek (boe) felel meg. A Mol-csoport már korábban is jelen volt Kazahsztánban: az Észak-Karpovszkij blokk szomszédságában található Fedorovszkij blokk kutatásában is részt vesz, ott a Mol által vezetett konzorcium 2008-ban jelentős gázkondenzátum-mezőt fedezett fel.


Napi grafikonok
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet