BUX 139631.57 0,56 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olajkitermelésének növelésére alapoz a Mol

2012. november 16. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megcélzott 1,6 milliárd hordó olajegyenértékű kitermelhető kőolajvagyon alapozhatja meg a Mol-csoport hosszú távú sikereit − derül ki a Mol elemzőknek készített tájékoztatójából. A cégcsoport átlagosan 100 százalékos organikus készletpótlási arányt vár a következő három évben. Jövőre a kitermelés napi 110 ezer hordó körül várható, amelyet 2014−2015-ben fokozatos növekedéssel 110-120 ezerre emelnek. A hosszú távú termelési cél az, hogy 2017−2020-ra elérje a cégcsoport a napi 170-180 ezer hordós szintet. Ez 7-8 százalékos átlagos éves termelésnövekedési ütemnek felel meg a jelenlegi szintről.

A Mol-csoport további célja, hogy aktív portfóliómenedzsment keretében megújítsák eszközállományukat, hogy a finomításban visszaszerezze vezető pozícióját a társaság Európában. Az új finomítási program célja 500−550 millió dollár (3−3,5 dollár/hordó) EBITDA-eredmény-javulás elérése 2014-ig. A Mol azt is közölte, hogy idei megtakarításaik időarányosan megfelelnek a 2012-re kitűzött 130 millió dolláros célnak.

A pénzügyeknél a legfőbb prioritás továbbra is a stabil mérleg és erős pénzügyi pozíció megőrzése. Ennek érdekében a nettó eladósodottsági mutató 30 százalék körül lehet, és az egyszerűsített nettó adósság/EBITDA arányt 2 körül akarják tartani.

A beruházásokat továbbra is alapvetően a működési pénzáramból finanszírozza majd a Mol, a következő három évre beruházási céljuk változatlanul maximum évi 2 milliárd dollár. Ezen belül a kitermelési üzletág aránya 50 százalék felett lesz.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet