Újabb kötvényeket vásárolt vissza az E-Star, a cég csütörtöki bejelentése szerint 1394 darab 2014-ben lejáró kötvényt, 4469 darab 2015-ben lejáró kötvényt, valamint 38 darab 2016-os lejáratú kötvényt vett vissza. Ez összesen mintegy 590 millió forint névértékű kötvény visszavásárlását jelenti a névérték 26 százalékán. Emellett az E-Star azt is bejelentette, hogy a 2012-ben lejáró kötvények visszavásárlására még rendelkezésére áll az a 190 millió forint, amelyet korábban egyik leányvállalata adott kölcsön. A társaság bejelentésében az is szerepel, hogy a szabadon felhasználható pénzeszközeit nem csak a cégcsoport lejárt kötelezettségeinek kiegyenlítésére fordítja, így ezeknek a terhére 2014-ben lejáró kötvényeinek visszavásárlására 2012. november 19. napján tőzsdei aukciót tart. Azt, hogy pontosan mennyit fordítanának erre, nem közölték. Ugyanakkor az elemzőknek különtájékoztatót tartottak csütörtökön, valószínűleg a kötvények miatt, mivel azonban az újságírókat kitiltották a rendezvényről − ahogyan a közgyűlésre sem mehetett be a sajtó −, erről pontos információnk nincs. A prezentáció anyagát felrakták ugyanakkor a BÉT honlapjára, ami alapján az szögezhető le, hogy a cég vezetése szerint a kötvényesek mindenképpen azzal járnak jól, ha elfogadják ezt az ajánlatot, ugyanis egy felszámolás esetén nem kapnának semmit, a kötelezettségek szintje jelenleg négyszer magasabb a vállalat − E-Star által becsült − eszközeinek értékénél. A prezentáció szerint ugyanis egy esetleges kényszer-értékesítésnél a magyar operáció értéke akár nulla is lehet.
Az elemzőket arról is győzködhették, hogy a működőképesség fenntartásához a kötvényeseket meg kell győzni, hogy bevállalják ezt a veszteséget. A visszavásárláshoz pedig a cég 1,5 milliárd forintos, hétéves lejáratú hitelt venne fel. Amennyiben a kötvények visszavásárlása sikerül, a cég szerint újra eredményesen tudna működni a társaság, elsősorban a lengyel leányvállalat révén, de EBITDA-t termelne a magyar és a román vállalat is.
