BUX 139631.57 0,56 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot javult a Danubius

2012. november 14. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A harmadik negyedévben 5 százalékkal, 8,2 milliárd forintra növelte bevételét a Danubius-csoport, míg az adózás utáni eredmény 2,8 milliárd forint lett, ami több mint háromszorosa az egy évvel korábbinak. Ezzel kitartott a második negyedévben már érződött jelentős javulás, aminek köszönhetően kilenc hónap alatt 3 milliárd forint profitot ért el a Danubius, szemben az egy évvel korábbi 152 milliós veszteséggel.

Az EBITDA értéke is emelkedett a harmadik negyedévben, ennek értéke 9 százalékkal, 4,2 milliárd forintra emelkedett az egy évvel korábbihoz képest. A kilenc hónapot tekintve azonban még ennél is nagyobb, 30 százalékos a növekedés − a rossz első három havi adat miatt −, így 6,1 milliárd forint lett az EBITDA értéke szeptemberig. A szép számok egyrészt a kihasználtság növekedésének, másrészt a költséghatékonyság javulásának köszönhetők. A Danubius-csoport 64 százalékos kihasználtsággal működtette az év első kilenc hónapjában a szállodáit, szemben az egy évvel korábbi 62,4 százalékkal. Az első félév végéhez is jelentős a javulás e téren, hiszen akkor még csak 56,4 százalékos kihasználtságot mértek a szállodaláncnál.


Napi grafikonok
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet