Az E-Star rendelkezésre álló készpénzállománya október végén 6,9 millió euró volt − jelentette be a cég a szokásos havi jelentésében. Ez jelentős ugrás az egy hónappal korábbi 2,5 millió euróhoz képest és a legnagyobb összeget jelenti ebben az évben. Mindez annak tudható be, hogy erős hónapot zárt októberben az E-Star. A jó számok azonban nem az alaptevékenységből származnak, hanem szerződések lezárásának eredménye, amelyek csak egyszeri hatásként jelentkeznek.
Napi grafikonok
Az E-Star október 10-én értékesítette az NRG Finance Kft.-ben meglévő részesedését, amivel több cég is kikerült portfóliójából. A társaság ezeket a cégeket a 2011-es lengyel EETEK-akvizíció során vásárolta. Az NRG Finance Kft. üzletrészének vételára 2,8 millió euró volt, de ebből októberben csak 2,5 millió eurót kapott meg az E-Star. Az üzletrész értékesítéséből származó eredményhatás ugyanakkor a pénzügyi sorokon jelentkezik, így a jelentés eredmény sorára nincsen hatással. Az E-Star október 12-én megállapodást kötött Sárospatak önkormányzatával is, amelynek alapján a szerződés közös megegyezéssel megszűnt. Ezért az októberi eredményszámokban a sárospataki projekt értékei már csak minimális mértékben jelentkeznek, egy eszközbérleti díj miatt. A megváltási érték viszont egyéb bevételként jelenik meg. A megváltási értéknek az átadott eszközök könyv szerinti értékével csökkentett összege viszont a bruttó fedezet és EBITDA sorokat növeli, ugyanúgy, ahogy az államtól október 27-én kapott összegek is, amelyek a Fejér megyei és veszprémi tartozásokat tartalmazták. Azt, hogy pontosan mennyivel növelték az EBITDA-t, nem lehet a jelentésből megtudni, az azonban látszik, hogy az eddig néhány százezer eurós EBITDA-érték 1,6 millióra emelkedett és a bruttó fedezet is 2,3 millió euróra nőtt az 1 millió euró körüli korábbi értékhez képest.
Megugrott az árbevétel is, 10,4 millió eurós értékre még nem volt példa idén, annak ellenére, hogy bár Lengyelországban a fűtési szezon október 15-ével elindult, az október során jellemző átlagos középhőmérséklet magasabb volt az ilyenkor szokásosnál. Az értékesítés így némiképp a tervek alatt maradt, az egész évet nézve azonban a számok így is a tervezett felett alakultak. Romániában a gyergyószentmiklósi távhőszolgáltatás zökkenőmentesen beindult, ugyanakkor EBITDA-szinten még nem fordultak pozitív tartományba. Ez a novemberi hidegebb idővel viszont megfordul, legalábbis a cég reményei szerint. A jó híreknek a piacon is örültek, jelentősen drágult az E-Star papírja.
