BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Arab tőke kerül a Telecom Italiába?

2012. november 13. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Közel nyolc százalékkal is nőtt tegnap délelőtt a Telecom Italia S.p.A. (TI) árfolyama a milánói tőzsdén azt követően, hogy az olasz távközlési cég lényegében megerősítette a Corriere della Sera napilap szombati hírét, miszerint új nagytulajdonos szállhat be az egykori állami monopóliumba. A TI igazgatótanácsának közlése szerint vizsgálják Naguib Sawiris ajánlatát: az egyiptomi milliárdosnak korábban már volt érdekeltsége az olasz távközlésben a Wind Telecom S.p.A. mobilszolgáltató révén, most pedig állítólag kész 5 milliárd eurót költeni arra, hogy 30 százalék körüli részesedést szerezzen a piacvezető olasz telefonszolgáltatónak számító TI-ben, tőkeemelés révén. A vezetékes és mobilszolgáltatással is foglalkozó cég legnagyobb tulajdonosa most a Telco S.p.A. 22 százalék fölötti hányaddal; ez a holdingtársaság a Generali, az IntesaSanpaolo, a Mediobanca, valamint a Telefónica TI-érdekeltségeit fogja össze. A korábbi hírek szerint vezetékes üzletága teljes leválasztását fontolgató TI az idei első kilenc hónapban az egy évvel korábbinál 3 százalékkal kisebb, 8,860 milliárd eurós EBITDA-eredményt ért el, miközben a bevétele nagyjából változatlan, 22 milliárd euró maradt.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet