Nincsen terv az állami tulajdonban lévő Mol-részvények eladására − erősítette meg csütörtökön a piaci elemzők várakozását a Nemzetgazdasági Minisztérium. A hírügynökségeknek elküldött tájékoztatás szerint a Mol-csomag csak egy többlet biztonsági tartalékot jelent az államháztartás finanszírozásában. A magyarázatra azért volt szükség, mert Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter korábban azt közölte, a Mol-részvénycsomag stratégiai célokat szolgál, és egyben pénzügyi tartalék is, amely a külső környezet romlása, finanszírozási nehézségek esetén relatíve olcsó forrást jelenthet. Mindezek alapján nem célszerű az eladással kapcsolatos feltételezésekbe bocsátkozni − hangsúlyozza a minisztérium. Ráadásul a Dana Gas felől is jó hírek érkeztek. A Bloomberg tudósítása szerint a Mol másik nagytulajdonosa sikeresen megállapodott kötvényeinek átütemezéséről, így nem kell piacra öntenie 3 százalékos Mol-részvénycsomagját.
