BUX 139618.92 0,55 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hírek érkeztek a Mol nagytulajdonosaitól

2012. november 9. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nincsen terv az állami tulajdonban lévő Mol-részvények eladására − erősítette meg csütörtökön a piaci elemzők várakozását a Nemzetgazdasági Minisztérium. A hírügynökségeknek elküldött tájékoztatás szerint a Mol-csomag csak egy többlet biztonsági tartalékot jelent az államháztartás finanszírozásában. A magyarázatra azért volt szükség, mert Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter korábban azt közölte, a Mol-részvénycsomag stratégiai célokat szolgál, és egyben pénzügyi tartalék is, amely a külső környezet romlása, finanszírozási nehézségek esetén relatíve olcsó forrást jelenthet. Mindezek alapján nem célszerű az eladással kapcsolatos feltételezésekbe bocsátkozni − hangsúlyozza a minisztérium. Ráadásul a Dana Gas felől is jó hírek érkeztek. A Bloomberg tudósítása szerint a Mol másik nagytulajdonosa sikeresen megállapodott kötvényeinek átütemezéséről, így nem kell piacra öntenie 3 százalékos Mol-részvénycsomagját.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet