BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon hiányzik a nagyobb forgalom

Maradt az emelkedő trend a BÉT-en, azonban hiába az újabb csúcstámadás, nagyon hiányzik hozzá a forgalom.

2012. október 17. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb, tavasz óta nem látott csúcsok meghódítására készült a BUX index az elmúlt hetekben, mozgása azonban alaposan lelassult a szeptemberi nagy emelkedést követően. Az emelkedő trend a mutatóban életben van, szeptember közepén új csúcs, az utána következő korrekcióban 18 350 pont magasságában új, potenciális magasabb mélypont alakult ki a grafikonon. A szeptemberi mozgás a középtávú emelkedő trendcsatorna tetején akadt el, az a csatorna a napokban 19 550 és 19 600 pont között húzódott, mely szint jelenleg az alsó határát jelenti annak az ellenállási zónának, amit a januári és a március közepi csúcsok jelölnek ki a mutató grafikonján. Ha folytatódna az emelkedés, várhatóan ebben a sávban ismét elakad a felfelé mozgás. Lefelé a 18 350 pontos szint alatt 18 000, majd 17 200 ponton vannak támaszok, ezek közül a legfontosabb a 17 200 pontos szint, ugyanis csak ennek eleste jelentené az idei emelkedő trend végleges megszűnését a mutatóban.

A BUX index hosszú távú trendje
Napi grafikonok

Az igazi probléma a mostani emelkedéssel a forgalom látványos hiánya. A technikai elemzés szerint kritikus jelentőségű, hogy azokon a napokon, amikor egy-egy árfolyam kitör felfelé egy alakzatból vagy új csúcsot csinál, azt az átlagosnál jóval magasabb forgalom mellett tegye. Bár az elmúlt napokban néha volt élénkebb kereskedésre utaló jel a BÉT-en, azonban kiugró forgalomról nem lehet beszélni. A kép ennek ellenére összességében kedvező maradt.

Az OTP régen látott csúcsokra emelkedett a napokban. A 4300 forint körüli szintek mindenképpen érdekesek technikai szempontból, több okból is. Egyrészt a bankpapír a tavaly őszi lejtmenetben ezeken a szinteken hagyta maga mögött az utolsó legitim csúcsokat, bázispontokat, amelyek komoly ellenállást szoktak jelenteni az árfolyam számára. Másrészt ezen a szinten helyezkedik el az a mélypont, amely a korábbi, tavaly ősszel érvényesült dupla csúcs alakzat völgyét, illetve a tavaly őszi, 2500 forintig tartó lejtmenet célját jelölte ki. A jó hír az, hogy euróban és osztalékkal korrigáltan az árfolyam már legyőzte ezt a szintet, s ezzel érvényesített egy emelkedő háromszög alakzatot is a grafikonon, amely első körben 4800−4900 forint magasságába mutatna.

A Mol árfolyama beragadt az elmúlt hetekben a 18 100 és 19 000 forint közötti sávba, a sávozó mozgás inkább trendfolytató, semmint trendfordító alakzat, így ez alapján inkább felfelé való kitörést lehet valószínűsíteni, az alakzat célára az alakzat magassága. A Magyar Telekom képe változatlanul gyászosan fest, az elmúlt időszakban jellemző 415−435 forint közötti sávot lefelé törte át a kurzus, erősebb támasz 385 forintnál található, a hetes grafikonon változatlanul él az az alakzat, amelyik hosszabb távon 300 forint közelébe, a 2009-es mélypontok környékére mutat. Kedvezővé akkor válnának a távközlési részvény kilátásai, ha sikerülne 465 forint felett zárnia az árfolyamnak.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet