Bármennyire is lemaradó nemzetközi összehasonlításban a magyar részvénypiac, a nemzetközi tőzsdéken tomboló bika a BÉT-et sem hagyta érintetlenül. A BUX index szeptember első heteiben magas forgalom mellett kitört nyári kereskedési sávjából, s új legitim magasabb csúcsot ért el. Elsőként a 17 800 és 18 000 pont közötti ellenállási zónát sikerült leküzdenie az indexnek, majd a múlt hét pénteken réssel ugrotta át a 18 600 pont közelében húzódó ellenállását, ami egyben egy csökkenő trendvonal leküzdését is jelentette a mutatóban. Az új, magasabb csúcs trendfordulós jel, innentől kezdve elvileg magasabb csúcsok beállítására kellene berendezkedni középtávon. Ugyanakkor az emelkedés hevességével az index elérte emelkedő trendcsatornájának tetejét, túlvett állapotban, ezért időszerű volt az elmúlt két napban megindult korrekció a piacon.
Napi grafikonok
Csúcs és mélypont analízis alapján az elsődleges támaszt jelenleg 17 240 pontnál találjuk, alatta támasz a 16 800, majd a 16 000 pontos szint. A következő jelentősebb ellenállás 19 600, majd 20 000 pont magasságában található. A nyáron ráadásul egy emelkedő háromszög alakzathoz hasonlót is kiépített az index, amelyből számolva az optimista célárfolyam a 19 600 pontos ellenállás magasságában található, a szerényebb eredményeket váró forgatókönyv alapján a célár ennél alacsonyabban volt, 18 800 pont körül, s már teljesült is.
Ha a nagy papírokat egyenként vesszük nagyító alá, kiderül, igencsak kritikus szintre ért el a piac a nagy hegymenetet követően. Az OTP részvényei 4050 forint fölé tett kitérőjüket követően egyelőre fontos szintről pattantak vissza, érdemes figyelni, hogy amikor a részvény újra támadja ezt a zónát, sikerül-e kitörnie fölé. Egy 4200 forint feletti, nagy forgalmú napot követő zárás ennek a jele lenne. Az árfolyam helyzete még egy mérsékeltebb korrekciót követően is ideális lenne arra, hogy egy nagy emelkedő háromszöget érvényesítsen, ami további jelentős emelkedést vetítene előre az árfolyamban. A Mol előtt a forintban számolt grafikonon a 19 500 és a 20 000 forint közötti sáv tornyosul erős ellenállásként, a dollárban nézett charton (amelyet sok angolszász intézményi befektető is szemlél) még a magasabb csúcs kiépítése sem történt meg, annak ellenére, hogy nagy szárnyalást produkált a múlt héten a részvény. A Magyar Telekom egyelőre a 430−440 forintos sáv leküzdésével próbálkozik, itt azonban új, magasabb csúcsról csak a 465 forintos szint áttörése után lehetne beszélni. A Richter számára a 40 300 forint körüli szintek jelentik az igazi akadályt, e felett a 42 000 forintos letörési szint jelent még említésre méltó gátat felfelé.
