BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak óvatosan örült a forint

2012. szeptember 17. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pénteken a pénzpiacokon optimizmus uralkodott, miután az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed újabb, havi 40 milliárd dolláros mennyiségi enyhítést jelentett be kétnapos kamatdöntő ülését követően. Ezt a jó hangulatot azonban a forint a jelek szerint csak mérsékelten tudja kihasználni − mondta Csajbók Róbert, az ING devizapiaci üzletkötője. A forinttal szemben ugyanis az IMF-megállapodás lebegtetése miatt némi bizonytalanság és óvatosság érződik. A környező országok devizái között a forint egyedüliként járt gyengébb szinteken délután öt óra után. A magyar deviza az euróval szemben 0,2 százalékkal állt gyengébb szinten, míg a cseh korona, a lengyel zloty és a román lej is egyaránt 0,3 százalékos erősödésben járt. Az eurót 282,20, a dollárt 214,80, a svájci frankot 232 forinton jegyezték. Az euró/dollár kurzus 1,3146-nál járt. Az állampapírok másodpiacán a három hónapos diszkont­kincstárjegyek hozama változatlan maradt, a többi lejáratnál 3−13 bázisponttal estek a hozamok. A legnagyobb mértékben, 12−13 bázisponttal az 5, 10 és 15 éves papíroké zuhant. A referenciaátlag 6,56 és 7,23 százalék között szóródik.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet