BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó napot zárt Európa

2012. szeptember 12. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Összességében jó napot zártak az európai tőzsdék kedden. Az FTSE−100 ugyan épp hogy a tegnapi zárószintje alá csúszott, a DAX és a CAC−40 viszont nyereségben maradt, előbbi 1,3, utóbbi 0,9 százalékos pluszban zárt. A Stoxx Europe 600 indexe 0,3 százalékkal erősödött a tegnapi szinthez képest. A periféria indexei is jól teljesítettek. Az FTSE MIB 0,8, az IBEX−35 0,9 százalékos nyereséget ért el. A befektetői optimizmust Európában és az USA-ban is segítette a német alkotmánybíróság kedd délelőtti közleménye, miszerint nem halasztja el a szerdára tervezett döntést az eurózóna állandó válságkezelő alapja (ESM) és a fiskális paktum alkotmányossága ügyében. Emellett a Fed amerikai gazdaságot ösztönző, mennyiségi könnyítésről szóló spekulációk is hozzájárultak a pozitív hangulathoz − erről csütörtökön dönt az FOMC. A rallyzó bankszektorban a Deutsche Bank teljesített a legjobban 1,4 százalékos emelkedéssel, miután bejelentette, a részvényesektől nem kér további pénzt tőkeemeléshez, a profitabilitását elbocsátásokkal és kifizetési gyakorlatának felülvizsgálatával javítja. Emellett a Banco Santander 1,8, a BNP Paribas 2,2, a Barclays 2,8 százalékkal emelkedett. Az IGG Holdings részvényei 6,5 százalékkal drágultak, miután az első negyedéves eladási eredménye a várakozásoknak megfelelően alakult. A Burberry Group viszont 21 százalékkal zuhant, miután a cég kijelentette, hogy az éves eredménye az elemzői várakozások alsó határa körül alakul. A tengerentúli indexek lapzártánkkor szintén a nyereséges zónában jártak, a Moody\'s USA-t érintő leminősítési figyelmeztetése sem rontott a hangulaton. A DJIA 0,6, az S&P−500 0,4, a Nasdaq 0,1 százalékos pluszban járt.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet