BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyugodtan fogadta az olajár a hurrikán partot érését

2012. augusztus 30. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Idegtépően lelassult az amerikai Louisiana állam délkeleti partvidékén járó Izsák hurrikán, a mindössze 9-10 kilométer/órás sebességgel északnyugat felé haladó, 120 kilométer/órás sebességgel őrjöngő szélörvény időnként meg-megáll, mintha csak egy-egy kiszemelt pontra akarná összpontosítani minden dühét − jelentették az amerikai lapok tegnap este. Vannak olyan területek, amelyeket 36−48 órán át puhít a zuhogó eső és a süvítő szél. A felkorbácsolt tenger hullámai átcsaptak egy gáton, amely azonban nyolcvan kilométerre van a Katrina hurrikán miatt víz alá került New Orleanstől, így nem újították fel a hét évvel ezelőtt történt katasztrófa után. Jó hír viszont, hogy a trópusi vihar veszített valamit az erejéből − idézte a Reuters az amerikai hurrikánközpont jelentését.

A hurrikánnal együtt járó esőzés az árupiacon sem hoz sok örömöt,
ugyanis szakértők szerint ez már nem segít az aszály sújtotta termésen.
Reuters

Az olaj árának emelkedése ellen hatott az is, hogy a G7 pénzügyminiszterei felszólították az olajtermelő országokat, növeljék kitermelésüket. Ráadásul ultimátumszerűen azt is megüzenték, hogy felkérik a Nemzetközi Energiaügynökséget (IEA), szabadítsa fel stratégiai készletének egy részét. Tegnap hordónként 113 dollárra csökkent a londoni Brent kőolaj ára, amikor kiderült, hogy Izsák nem tett számottevő károkat az Mexikói-öböl partján lévő amerikai olajlétesítményekben − igaz, délután a bizonytalanságok miatt ismét emelkedésnek indult az árfolyam. Hétfőn még 115 dolláron állt a jegyzés, mert a befektetők attól tartottak, hogy a hurrikán megrongálja a tengerparti olajfinomítókat.


Napi grafikonok
Komócsin Sándor
Komócsin Sándor
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet