BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszba fordult az Appeninn

2012. augusztus 30. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Appeninn Holding 82 millió forint veszteséget szenvedett el az első félévben, szemben az egy évvel korábbi 618 milliós nyereséggel − jelentette be féléves gyorsjelentésében a BÉT honlapján a társaság. A cégcsoport az első félévben 396 millió forint konszolidált árbevételt ért el, míg egy évvel korábban ez a szám még csak 247 millió forint volt. Az árbevétel növekedése annak köszönhető, hogy tavaly az első félévben az átlagos kihasználtság elmaradt a jelenlegi értékektől, leginkább az alig 40 százalékos kihasználtsággal üzemelő Hattyúház miatt. A társaság azóta visszatöltötte a korábban egy nagy bérlő távozásával kialakuló üresedést.

A cég a gyorsjelentésében azt is leszögezte, hogy az Appeninn által üzemeltetett portfólióban az újonnan akvirált társaságok esetében is 3−6 hónapos időtávon belül sikerült a piaci átlaghoz feltornászni a bérlői állományt. A társaság 2011 harmadik és negyedik negyedévében kifejezetten a bérlői létszám megőrzésére és erősítésére koncentrált, így közel maximális kihasználtsággal tudott futni minden ingatlan 2012 első félévében − jegyzik meg. Sajnos a gyorsjelentésből nem derül ki, hogy mi okozta a társaságnál a jelentős nyereség mínuszba fordulását. Valószínűleg az akvizíciók miatt vagy a pénzügyi veszteség nőtt meg nagyon, vagy egyszeri tételek okozták a csökkenést − ez utóbbi talán a jobbik variáció lenne.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet