BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig nehéz a FreeSoftnak

2012. augusztus 22. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A második negyedévben 2,2 milliárd forint konszolidált árbevételt ért el a FreeSoft, ami 7 százalékkal kevesebb az előző év azonos időszakához képest. A visszaesést a jelentés azzal magyarázza, hogy a magyar it-szektorban továbbra is nehezek a gazdálkodási feltételek.  A magyar és nemzetközi piacokon megrendelésekhez jutni rendkívüli nehéz, ráadásul a közszféra és a válságadókkal sújtott gazdasági területek továbbra is drasztikusan visszafogják informatikára fordítandó kiadásaikat. A vevők egyre nagyobb részének vannak fizetési gondjai. A közszféra fizetési hajlandósága pedig sok esetben minősíthetetlen − emelik ki a gyorsjelentésben. Mindezek fényében az árbevétel visszaesése nem is drámai, ugyanakkor a pénzügyi soron is veszteséget termelt a társaság. Így 4 millió forint vesztesége lett a cégnek, ami azért jobb, mint az egy évvel korábbi 30 milliós mínusz. Az egész első félévet nézve a FreeSoft-csoport értékesítésből származó nettó árbevétele 3,89 milliárd forintról 3,93 milliárd forintra nőtt, míg az EBITDA-ja 25,6 millió forintról 72,3 millió forintra emelkedett. Az adózott eredmény pedig 94 millió forint veszteségről 12 millió forint nyereségre nőtt egy év alatt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet