A második negyedévben 2,2 milliárd forint konszolidált árbevételt ért el a FreeSoft, ami 7 százalékkal kevesebb az előző év azonos időszakához képest. A visszaesést a jelentés azzal magyarázza, hogy a magyar it-szektorban továbbra is nehezek a gazdálkodási feltételek. A magyar és nemzetközi piacokon megrendelésekhez jutni rendkívüli nehéz, ráadásul a közszféra és a válságadókkal sújtott gazdasági területek továbbra is drasztikusan visszafogják informatikára fordítandó kiadásaikat. A vevők egyre nagyobb részének vannak fizetési gondjai. A közszféra fizetési hajlandósága pedig sok esetben minősíthetetlen − emelik ki a gyorsjelentésben. Mindezek fényében az árbevétel visszaesése nem is drámai, ugyanakkor a pénzügyi soron is veszteséget termelt a társaság. Így 4 millió forint vesztesége lett a cégnek, ami azért jobb, mint az egy évvel korábbi 30 milliós mínusz. Az egész első félévet nézve a FreeSoft-csoport értékesítésből származó nettó árbevétele 3,89 milliárd forintról 3,93 milliárd forintra nőtt, míg az EBITDA-ja 25,6 millió forintról 72,3 millió forintra emelkedett. Az adózott eredmény pedig 94 millió forint veszteségről 12 millió forint nyereségre nőtt egy év alatt.
