Érdemes lehet elhagyni a részvénypiacokat − figyelmeztette ügyfeleit a Goldman Sachs. Az amerikai óriásbank vezető stratégája, David Kostin szerint pénzügyi szakadék (fiscal cliff) várható az elkövetkező időszakban, és ez előtt érdemes lesz eladni a részvényeket. A CNBC írása szerint a vezető elemző attól tart, hogy a fiskális stimulusok év végén kifutnak, ami jelentősen lefékezné nemcsak az Egyesült Államok, hanem az egész világ gazdaságát. A Goldman Sachs stratégája az S&P−500 esetében továbbra is fenntartja várakozását, miszerint év végére 1250 pont körül lesz az index értéke, annak ellenére, hogy jelenleg 1400 felett áll a mutató. Kostin szerint az amerikai kongresszus a választások előtt nem tud majd érdemi megoldást találni a problémákra, így valószínűleg ebben az évben már nem lesz semmilyen érdemi lépés. Erre jó példa, hogy tavaly, az adósságplafon megemelésére vonatkozó határidő hónapokkal korábban ismert volt már, ennek ellenére a kongresszus képtelen volt olyan megállapodásra jutni, ami valamennyi párt számára kielégítő lett volna. A befektetők ezt követően kiábrándultak, az S&P−500 index pedig tíz kereskedési nap alatt 11 százalékkal esett vissza. Most a legvalószínűbb forgatókönyv az, hogy bizonyos fiskális intézkedések hatályát meghosszabbítják, ez azonban kevés lesz ahhoz, hogy a problémát teljes egészében kezelni tudják. A bizonytalanság pedig negatívan fog hatni a piac teljesítményére.
