Csődvédelembe menekült a magyar tulajdonú Aranyközpont Zrt., amely befektetési célú aranyforgalmazást végzett, de ügyfelei egy részének május óta tartozott arannyal, készpénzzel − értesült az Index. Az ügyben július végén nyomozást rendeltek el. A cég fővárosi irodája mostanra lényegében kiürült. Korábban azt mondták, egy aranyszállító partnerük miatt csúsznak, de mindenkit kifizetnek, azonban ez tegnapig nem történt meg. A társaság a honlapján is közzétette a csődeljárás megindításának a tényét, megjegyezve: az a célja, hogy a fizetési haladék hatálya alatt csődegyezséget kössön hitelezőivel. A Cégközlönyben augusztus 18-án megjelent közlemény szerint a csődeljárás iránti kérelem benyújtásával egyidejűleg a céget − a bíróság további döntéséig − ideiglenes fizetési haladék illeti meg. Erre a fizetési haladékra vélhetően nagy szüksége volt a vállalatnak. Az Index július végi érdeklődésekor Kenyeres Sándor üzletember, aki egy időben a társaságba befektetni kívánó üzleti csoport képviselőjének, majd operatív vezetőnek nevezte magát, azt mondta: az ügyfeleik nagyjából 5 százalékának nem tudtak időben teljesíteni, ám ez nem az ő hibájuk miatt történt.
