BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A vételi oldalt erősítik a hedge fundok

2012. augusztus 22. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Óvatos optimizmus jellemzi a mostanában inkább alulteljesítő hedge-fund-ágazat legfontosabb szereplőinek meglátásait a friss jelentések alapján. Abban viszont nagy az eltérés, hogy az emelkedő piacok mellett nyomás alatt lévő makrogazdasági helyzetben mely részvényekben, ágazatokban vagy akár régiókban látnak még fantáziát − hívja fel a figyelmet Faluvégi Balázs, az Altera Vagyonkezelő Zrt. igazgatósági tagja. A közel 20 milliárd dollárt kezelő Lone Pine portfóliója 5 százalékát fektette az Apple-be, 14 százalékkal növelve a pakettjét. A Blue Ridge még ennél is nagyobb arányban, 6,6 százalékkal szállt be a cégbe, minimális mértékben növelve a részesedést. David Einhorn is − aki főleg a shortolásairól híres − hedge fundja vagyonának 13 százalékát fektette az Apple-be. Továbbra is nagyon bízik viszont az aranyban John Paulson, aki tartja gigantikus arany-ETF-pozícióját. A pénzügyi papírokat a long oldalról alig ismerő hedge-fund-vezér emellett közel 150 millió dollárral szállt be a negatív ügyletei miatt talán túlságosan is megbüntetett JP Morgan bankházba. A Soros Fund Management részvénypozícióit tekintve szintén inkább vásárlásokkal töltötte a második negyedévet. Olyan nagy, a gazdaság szereplőinek széles köreitől függő cégeket vásárolt több száz millió dollár értékben, mint a Wal-Mart áruházlánc, illetve a General Electric.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet